333 tip? a trik? pro SEO - oficiln strnka SEO kniha Velk pr?vodce SEO a kolen Michal Kub?ek
Jak sestavují vyhledávače popis webu ve výsledcích vyhledávání?

Titulek odkazu, který z výsledků vyhledávání míří na vyhledanou stránku, zpravidla odráží obsah HTML značky Title na dané vyhledané stránce. Proto se pokuste, aby tento titulek byl unikátní a co nejvíce odpovídal obsahu stránky. Právě titulek přitáhne pozornost potenciálního návštěvníka, a ten pak podle toho, zda jste vzbudili jeho zájem či ne, na odkaz klikne nebo neklikne. Naopak text úryvku (anglicky snippet) odkazu je přebírán většinou z textu stránky.

více...
Jakou doménu? S pomlčkou nebo bez pomlčky?

Z praxe je pro běžné uživatele, ale třeba také pro marketingové účely (rozhlasová reklama) snadnější propagovat doménu bez pomlčky. Divili byste se, kolik běžných uživatelů neví přesně, kde se na klávesnici pomlčka nachází. Naopak většina vyhledávačů identifikuje pomlčku jako rozdělení slov, takže doménu vnímají jako dvě slova – například slovensko a dovolená, bez pomlčky jako jedno slovo: slovenskodovolena. není to však pravidlem.

více...
Jak vydělávat pomocí affiliate partnerských programů?

Nebuďme pokrytci, většina z vás dělá webové stránky sice proto, že vás to baví, ale jistě byste pomocí nich chtěli vydělat nějaké ty peníze. Doby, kdy vše bylo na Internetu zdarma, a síť byla doménou akademiků a nadšenců je již dávno za námi. Milióny lidí dnes a denně zkoušejí na Internetu vydělat nějaký majetek. Jedním z napohled nejsnazších způsobů je zapojit se do některého z tisíců affiliate nebo také přidružených programů. V podstatě se jedná, že nabízíte službu nebo produkt někoho jiného, ten většinou obstarává distribuci, prodej a vy pouze na jeho stránky dodáváte klienty. Za to dostáváte určitou, většinou procentuální odměnu.

více...
Email extraktor

Potřebujete dostat e-maily ze zdrojového kódu? Na adrese http://www.seokniha.cz/blog/email-extraktor.php najdete nástroj na extrakci e-mailových adres ze zdrojového kódu.


Jak dostat novou stránku na SERP do druhého dne?

Jak dopadl pokus "Tramínový leprikón"? Po dvou týdnech jsou známy první výsledky. V kostce: Nejrychleji indexují stránky Google a Seznam - doslova okamžitě. Mj. také díky své funkci Přidat stránky (http://www.google.com/addurl/, http://search.seznam.cz/pridej-stranku). Které metaznačky vyhledávače ignorují? Classification, Author, Content. Nakonec to se dalo čekat. Jak je to ale s notoricky známými značkami jako Keywords a Description?

více...
Jak rychle zaindexují vyhledávače stránku?

Zajímá vás jak indexují vyhledávače různé metaznačky na stránce? Pak se zapojte do našeho pokusu a zkuste alespoň po dobu jednoho měsíce odkazovat z kteréhokoli místa vašeho webu na naši testovací stránku: izaakova trubička.

více...
On-line generátory XML sitemap

XML sitemapy podporuje nejenom Google, ale také Seznam. Pokud vám váš redakční nebo blogovací systém neumořňuje tvorbu souboru sitemap.xml, pak se vám možná hodí seznam on-line sitemap generátorů...

více...
Seznam českých a slovenských katalogů

183 českých a slovenských katalogů na budování zpětných odkazů + několik rozcestníků, které vám prozradí další katalogy...

více...
Nástroj pro webmastery Seo Administrator

Kanadský výrobce software pro SEO analýzu FlamingoSoft uvolnil pouze pro český trh své tři edice známého nástroje SEO Administrator za zvýhodněnou cenu. Základní balík nabízí s 50% slevou (místo 70 UDS je pro české zákazníky za 35 USD), nejdražší pak za dvě třetiny původní ceny.

Zdroj: http://www.seoadministrator.cz/


VIDEO: Jak vznikl Seznam.cz, první­ český vyhledávač

Seznam.cz ve spolupráci s Fakultou informatiky Masarykovy univerzity Brno uspořádal 6.6.2007 historicky první veřejnou přednášku zakladatele Seznam.cz Iva Lukačoviče na půdě vysoké školy. Zde je její kompletní záznam.

více...
První internetový vyhledávač u nás (Seznam.cz a další)

V čechách byla situace počátkem poloviny 90. let složitá. Dokonce ani světové vyhledávače nebyly příliš sběhlé v prohledávání českých stránek. Samozřejmě, že to bylo dáno i jejich množstvím respektive jejich malým množstvím. Česká republika se totiž poprvé připojila k internetu až v listopadu 1991. První počítač připojený k síti byl na pražské ÄŚVUT. A na akademické půdě pak zůstal internet až do liberalizace v roce 1995.

více...
První­ internetový vyhledávače ve světě

Ruku v ruce s rozvojem internetu a přibývajícím množstvím stránek na síti bylo třeba nástroj, který by pomohl s vyhledáváním potřebných informací. Prvním z takových vyhledávačů byl Archie, program, který uměl prohledávat jednotlivé složky v archivech serverů FTP (File Transfer Protocol). Na síti pak byla umístěna celá řada Archie serverů, které mapovali vždy určitou část sítě. Nevýhodnou bylo, že pokud nevěděl odpověď na váš dotaz (neznal umístění souboru, který jste hledali) vámi dotázaný Archie server, vám nezbývalo nic jiného, než se připojit k jinému a dotaz opakovat. Původní Archie byl samostatný program, spuštěný na počítače uživatele, webová nástavba přišla na svět až později.

více...
Historie Internetu

Internet respektive jeho předchůdce – síť ARPANET v podstatě vznikl jako vedlejší efekt studené války. Když v roce 1957 Rusové vyslali na oběžnou dráhu první družici obíhající zeměkouli Sputnik, reagovalo USA založením výzkumné agentury Advanced Research Project Agency (ARPA). Jedním z úkolu výzkumníků ARPA bylo vybudovat spojení mezi počítači ministerstva obrany, Pentagonem a americkou protivzdušnou obranou.

více...
<< Předchozí stránka 16-28 z 28